وبلاگ

در دنیای مد الگوساز به چه کسی می‌گویند؟

در دنیای مد الگوساز کیست؟
کسب و کار

در دنیای مد الگوساز به چه کسی می‌گویند؟

در دنیای مد الگوساز به چه کسی می‌گویند؟

الگوساز به چه کسی می‌گویند؟

طراحی الگو بخش مهمی از طراحی مد و پوشاک است. الگوسازی نیاز به مهارت و تمرین فوق العاده ای دارد. طراحی الگو مرحله ای است که تکه‌های الگو بر اساس اندازه‌گیری بدن و یا سایز روی کاغذ می‌کشند که پایه‌ای برای طراحان برای اجرای لباس می‌گردد.

 

الگوساز کیست؟

الگوسازها تکنسین های ماهری هستند که الگوهایی را ایجاد می‌کنند که برای تولید انبوه محصولاتی مانند لباس، کفش، مبلمان یا اکسسوری استفاده می‌گردد. کار آنها ترجمه نقشه ها و مدل های طراحی به الگوهای کارخانه با استفاده از نرم افزار پیش نویس مانند جمینی، گربر، ویر کافه و … یا تکنیک های اندازه گیری دست آزاد است.
در این شغل از شما می‌خواهند که نقشه ها و مدل های مختلف طراحی را مطالعه کنید، الگوهای کاغذی ایجاد کنید و الگوی نهایی را برای تولید انبوه طراحی کنید. برای اطمینان از موفقیت به عنوان یک الگوساز، باید تجربه گسترده ای در طراحی الگو، مهارت های حرکتی ظریف و دقت در جزئیات داشته باشید.
الگوساز به چه کسی می‌گویند؟ یک الگوساز درجه یک ایده های طراح را به یک الگوی قابل اعتماد و قابل تکرار تبدیل می‌کند که می‌تواند برای سازنده ارسال شود.

 

الگوسازها از چه روش‌هایی برای ترسیم الگو استفاده می‌کنند؟

تکنیک های مختلفی وجود دارد که متخصصان از آنها استفاده می‌کنند که برخی از آنها عبارتند از:
ردیابی: یکی از ساده ترین تکنیک هایی است که استفاده می‌گردد. در این روش یک لباس (شبیه به چیزی که یک طراح می‌خواهد بسازد مانند تیشرت ، شلوار و … ) به صورت صاف روی کاغذ قرار می‌گیرد و الگوی آن ترسیم می‌گردد. مقداری فضا برای درز اضافی لباس باقی مانده است. تکنیک ردیابی برای لباس هایی با حداقل شکل بهترین کار را دارد و به عنوان یکی از بهترین تکنیک هایی است که برای مبتدیان الگوسازی در نظر می‌گیرند.
ایجاد Sloper: این یک روش کمی پیچیده در طراحی الگو است. یک الگوی اساسی که بر روی کاغذ با پیش نویسی یا در پارچه با پارچه‌کشی ایجاد می‌گردد، اما با حذف درزها، به عنوان ابزاری برای ایجاد الگوهای دیگر استفاده می‌گردد.
امروزه، الگوسازها حرفه ای بیشتر از نرم افزارها برای رسم الگو استفاده می‌کنند. برخی از بهترین نرم افزارهایی که حرفه ای ها استفاده می‌کنند Pattern Master، Design Sew، Gerber Accumark و Gemini  غیره هستند.
این تکنیک ها برای طراحی الگو مدت زیادی است که توسط متخصصان مشاهده شده است. اما طراحی الگو به عنوان یک حرفه هنوز در مراحل توسعه خود است. با این حال برخی از تکنیک ها برای دهه ها مورد استفاده قرار گرفته اند و همه چیز برای طراحان مشتاق در حال تغییر است.

 

یک الگوساز چه وظایفی دارد؟

 

 • ملاقات با طراحان محصول برای بحث در مورد طراحی پایه.
 • خواندن و تفسیر مدل های طراحی و نقشه ها.
 • ایجاد الگوهای پیش‌نویس ناهموار با استفاده از نرم‌افزار طراحی رایانه و تکنیک‌های دست آزاد.
 • اندازه گیری، برش و طراحی الگوها در مواد مورد نیاز.
 • ابعاد و سبک الگو را دوباره بررسی کنید.
 • ارسال الگوی اولیه برای بررسی ساخت.
 • ملاقات با طراحان برای بررسی محصول نهایی.
 • اصلاح الگو و پر کردن طرح.
 • ارائه گزارش به مدیران شرکت یا نمونه دوزی

 

به عنوان یک الگوساز چه مهارت هایی باید بلد باشیم؟

 

 1. دیپلم دبیرستان یا مدرک دانشگاهی مرتبط.
 2. تجربه قبلی به عنوان الگوساز.
 3. توانایی خواندن و تفسیر الگوها، طرح‌ها و مدل های طراحی.
 4. مسلط به نرم افزارهای نقشه کشی کامپیوتری از جمله CAD، gemini
 5. مهارت خیاطی
 6. تجربه کار با ابزار اندازه گیری وبرش .
 7. جزئیات محور.
 8. توانایی تحویل کار تا مهلت مقرر.
 9. از نظر بدنی مناسب است و می‌تواند برای مدت طولانی بایستد.

الگوسازی در تولیدی

الگوساز به چه کسی می‌گویند؟

الگوسازهای پوشاک نقش مهمی در صنعت مد و پوشاک دارند. افرادی که در این موقعیت شغلی قرار دارند، مسئول گرفتن ایده‌های طراحان مد و ایجاد یک الگوی کاربردی هستند که در نهایت به یک لباس تبدیل می‌گردد.
اغلب از الگوساز می‌خواهند که طرح های مد اولیه را با دقت بیشتری تعریف کند و برای دستیابی به ظاهر دلخواه با طراحان همکاری نزدیک داشته باشند. پیشنهادات زیر به کسانی که می‌خواهند در این زمینه شغلی را دنبال کنند کمک خواهد کرد.

 

1- داشتن اطلاعات کافی درباره شغل الگو سازی :

 برای دنبال کردن یک شغل، ابتدا باید از وظایفی که انجام خواهید داد، دانش کاری داشته باشید. در صنعت مد، مقالات لباس با یک طرح یا گاهی اوقات فقط یک ایده از یک طراح شروع می‌شود. همانطور که توسط وب سایت استخدام ZipRecruiter توضیح داده شده است، این وظیفه سازندگان الگو است که این ایده ها یا طرح ها را به یک الگوی کاغذی تبدیل کنند. به طور کلی، طراحی اولیه فقط یک طرح کلی مفهومی است.
الگوساز به چه کسی می‌گویند؟ الگوساز وظیفه دارد جزئیات لازم را برای تکمیل طرح و ایجاد یک الگوی قابل اجرا فراهم کند. به این ترتیب، برای ایجاد الگوهایی که به مفهوم طراحی مورد نظر پایبند هستند، باید دانش حرفه ای در مورد پارچه و دوخت داشته باشید.

 

2- پیگیری های آموزشی توصیه شده :

استراتژی بهینه این است که آموزش رسمی در طراحی الگو را از یک مدرسه حرفه ای دنبال کنید. چنین دوره تحصیلی معمولاً تا دو سال طول می‌کشد و منجر به مدرک کاردانی یا گواهی معتبر می‌گردد. یا می‌توانید دوره های فردی مانند الگوسازی، آناتومی و خیاطی را بگذرانید تا دانش و آموزش لازم را کسب کنید
به طور کلی، دوره هایی که یک فرد برای تبدیل شدن به یک طراح مد دنبال می‌کند، مشابه دوره هایی است که به شما کمک می‌کند تا یک الگوساز شوید.

 

3- افزایش نمونه کار در رزومه :

یکی از بهترین راه‌ها برای اینکه پای خود را به یک الگوساز تبدیل کنید، داشتن یک دوره کارآموزی است. گذراندن یک کارآموزی در شرکت های طراحی معتبر، آموزش و دانش ارزشمندی را در این زمینه به شما ارائه می‌دهد. و همچنین راهی برای کسب تجربه کاری مطلوب است و به شما در ایجاد تماس های شغلی آینده کمک می‌کند.
دوره های کارآموزی معمولاً هستند، اما تجربه ای را برای شما فراهم می‌کنند که نه تنها شما را با صنعت و شغل آشنا می‌کند، بلکه سطح شایستگی مطلوب را نیز به کارفرمایان نشان می‌دهد.

4- میزان و وضعیت لازم برای ورود:

یک راه خوب برای شروع حرفه الگوسازی، کسب موقعیتی است که درست پایین تر از یک الگوساز است. به عنوان مثال می‌توان به گریدر یا برش پارچه ،چرخکاری یا نمونه دوزی اشاره کرد.
این موقعیت‌ها مانند یک کارآموزی، تجربه کاری و دانشی را ارائه می‌‌دهند که برای موقعیت الگوساز قابل استفاده است. علاوه بر این، پس از آماده شدن، در موقعیتی قرار خواهید داشت که مستقیماً به یک دهانه الگوساز موجود بروید.

 

شما برای یادگیری الگوسازی مقدماتی می توانید رو لینک کلیک کنید

 

 

https://instagram.com/modaacademy.ir?utm_medium=copy_link

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین الگوهای آماده

الگوسازی ترم ۲ مقدماتی

799,000 تومان950,000 تومان

الگوی آماده سارافون

329,000 تومان412,000 تومان

الگو شومیز آستین رگلان

469,000 تومان586,000 تومان

الگوی شومیز آستین پفی

489,000 تومان611,000 تومان

الگوی شومیز کلاسیک

485,000 تومان606,000 تومان

الگوی آماده شلوار کلاسیک

559,000 تومان698,000 تومان

الگوی آماده بیس مانتو

335,000 تومان418,000 تومان

الگو مانتو یقه انگلیسی

485,000 تومان606,000 تومان

الگوی آماده شلوار بوت کات

290,000 تومان362,000 تومان

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the comparison bar
Compare